39-300 Mielec, ul. Żeromskiego 28
tel./fax 17 788 51 68, 17 788 51 69
e-mail: kopernik@powiat.mielec.pl
INFORMACJA
O ZMIANIE SPOSOBU ZAŁATWIANIA SPRAW
w II Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Mielcu

Więcej informacji tutaj
Decyzją Ministra Edukacji Narodowej
(Rozporządzenie MEN z dnia 20 marca 2020 r. w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19)

w okresie od 25 marca do 10 kwietnia zajęcia w naszej szkole realizowane są z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Informacje dla rodziców i uczniów
(ZARZĄDZENIE DYREKTORA SZKOŁY)

Uwaga! Termin wpłaty kolejnej raty na wycieczkę do Anglii i Walii przesunięty do 5.06.2020.

Spotkanie z podróżnikiem – KENIA
9 lutego 2020r. | TK

6 lutego uczniowie klas pierwszych naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w wirtualnej podróży do Kenii. Przewodnikiem tej wyprawy był podróżnik, pan Dariusz Rochecki. W swej opowieści ilustrowanej licznymi fotografiami i przedmiotami przywiezionymi z wyprawy po Kenii, przybliżył licealistom topografię, przyrodę, kulturę, gospodarkę i codzienne życie mieszkańców tej części świata.

Podróż po Czarnym Lądzie rozpoczęła się od Mombasy – wielkiego miasta na kenijskim wybrzeżu Oceanu Indyjskiego, którego mieszkańcy posługują się językiem suahili. Kolejnymi punktami podróży były: safari, Rezerwat Narodowy Massai–Mara z krajobrazem sawanny i „wielką afrykańską piątką” w tle, wioska Masajów, plantacja kawy, a na koniec uczniowie mogli „stanąć” na równiku i zrozumieć działanie siły Coriolisa. Barwna opowieść pana Dariusza była urozmaicona anegdotami i osobistymi przeżyciami z wyprawy, co sprawiło, że stała się jeszcze bardziej interesująca.

te: 0.010s dbnc: 6 dbnq: 6