39-300 Mielec, ul. Żeromskiego 28
tel./fax 17 788 51 68, 17 788 51 69
e-mail: kopernik@powiat.mielec.pl
GOTYK NA DOTYK w Toruniu
26 maja 2019r. | Administrator

W dniach 21-23 maja klasa Id (wraz z wychowawczynią panią Małgorzatą Schab, i panią Anną Rokosz) uczestniczyła w wycieczce do Torunia. Wyjazd był bardzo udany i pełen atrakcji. Już w pierwszym dniu odwiedziliśmy Żywe Muzeum Piernika, gdzie każdy mógł stworzyć własny, niezwykle aromatyczny toruński wypiek. Jednak nie była to jedyna gratka dla łasuchów! Dotarliśmy również do Manufaktury Cukierków, gdzie przygotowaliśmy własnoręcznie wielkie, kolorowe i wyjątkowo pyszne lizaki. Ten dzień wycieczki był pełen doświadczeń warsztatowych, gdyż odwiedziliśmy również Manufakturę Zapachu, gdzie każdy zrobił swoje mydło i świeczkę. Wielką frajdą była wizyta w escape roomie.

Drugi dzień rozpoczęliśmy od zwiedzania Muzeum Mikołaja Kopernika, które znajduje się w prawdopodobnym miejscu urodzenia patrona naszej szkoły. Mieliśmy okazję obejrzeć tam wiele naprawdę interesujących wystaw multimedialnych. Następnie spacerowaliśmy uliczkami toruńskiej Starówki i podziwialiśmy przepiękne gotyckie kamieniczki. W tym dniu odwiedziliśmy również Niewidzialny Dom i park trampolin. Natomiast wieczorem uczestniczyliśmy w pokazie "Światło i dźwięk przy fontannie Cosmopolis".

Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w toruńskim Młynie Wiedzy i uczestnictwo w warsztatach biologicznych, w czasie których naszym celem było wygenerowanie czystego DNA drożdży i banana.

Wycieczka była świetną okazją do zintegrowania się klasy i spędzenia wspólnie miłych chwil. Już nie możemy się doczekać kolejnego wyjazdu!

Zobacz zdjęcia...

te: 0.010s dbnc: 6 dbnq: 6