39-300 Mielec, ul. Żeromskiego 28
tel./fax 17 788 51 68, 17 788 51 69
e-mail: kopernik@powiat.mielec.pl
Nasze sukcesy
10 lipca 2018r. | Administrator

W minionym roku szkolnym uczniowie Kopernika wzięli udział w licznych olimpiadach i konkursach. Poniżej publikujemy spis naszych osiągnięć.

I KONKURSY HUMANISTYCZNE

Olimpiady – II etap

XLVIII Olimpiada Literatury i Języka Polskiego: Julia Brzdęk

LIX Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym: Maksymilian Szwaja, Dominik Herba

Olimpiada Języka Angielskiego: Weronika Wyparło, Adriana Staśto, Martyna Kulawiec, Julia Zięba

Olimpiada Języka Niemieckiego: Paula Sowa

Olimpiada Wiedzy o Mediach: Weronika Wyparło (udział także w III etapie), Michał Krawiec

Powiatowy Konkurs Poezji i Piosenki „Barwy Mojej Ojczyzny": Maria Zalotyńska (III m.), Anita Róg (nagroda organizatora)

Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Marii Komornickiej: Anita Róg (I miejsce)

XVIII edycja Krośnieńskiego Konkursu Literackiego: Anita Róg (I miejsce)

Regionalny Konkurs Literacki „Strzeż mowy ojców strzeż ojców wiary”: Anita Róg (I nagroda)

Ogólnopolski Konkurs Literacki Obraz a słowo: Anita Róg (wyróżnienie honorowe)

XV Ogólnopolski Konkurs Poetycko-Plastyczny „Błogosławiona Karolino, świeć nam przykładem”: Anita Róg (wyróżnienie)

Konkurs Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni: Natalie Gąsiorek (laureatka)

XXXV Jubileuszowy Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Krajoznawczy „Poznajemy Ojcowiznę”: Natalie Gąsiorek (I miejsce)

IV edycja Konkursu „Czytamy dzieło sztuki. Artyści dla Niepodległej – mit kompensacyjny w twórczości Jana Matejki”: Bartłomiej Zięba (II miejsce)

X Ogólnopolski Turniej Psychologiczny: Anita Burdzy, Agata Uzar, Adrianna Lasek, Julia Piskor

Konkurs „Kultura wsi. Moja kultura”: Michał Krawiec (III miejsce), Bartłomiej Zięba (III miejsce)

VI Międzypowiatowy Konkurs Języka Angielskiego: Martyna Kulawiec (I miejsce)

XIII edycja Powiatowego Konkursu Literackiego dla szkól podstawowych, gimnazjów i średnich „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna”: Natalie Gąsiorek (laureatka)

II KONKURSY PRZYRODNICZE

Olimpiady:

II Olimpiada Cyfrowa: Konrad Bryk (finalista)

XXXI Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej: Hubert Wejman (finalista)

Olimpiady – II etap

Olimpiada Fizyczna: Mateusz Bielecki

Olimpiada Chemiczna: Ireneusz Tomczyk

Olimpiada Biologiczna: Ireneusz Tomczyk, Piotr Koceniak, Agnieszka Grzyb

Olimpiada Wiedzy Ekologicznej: Kacper Kozdęba, Hanna Wałek

XIII Edycja Olimpiady Przedsiębiorczości: Hubert Wejman, Jan Puzio

Konkursy:

XI Ogólnopolska Olimpiada „O Diamentowy Indeks AGH" – fizyka: Rafał Surdej (laureat)

XI Ogólnopolska Olimpiada „O Diamentowy Indeks AGH" – matematyka: Mateusz Ozga, Dominik Kawalec (laureaci)

XI Ogólnopolska Olimpiada „O Diamentowy Indeks AGH" – geografia: Hanna Wałek (laureatka)

VI edycja konkursu „First Step To Nobel Prize e-konkurs z fizyki o Puchar Rektora Politechniki Łódzkiej”: Rafał Surdej (I miejsce), Wojciech Ćwięka (laureat)

VI edycja konkursu „First Step To Nobel Prize e-konkurs z fizyki o Puchar Rektora Politechniki Łódzkiej”: drużyna w składzie: Konrad Bryk, Sebastian Busz, Krzysztof Cisło, Wojciech Ćwięka, Rafał Surdej, Wojciech Trybulec (III miejsce)

II edycja konkursu„First Step To Fields Medale-konkurs z matematyki o Puchar Rektora Politechniki Łódzkiej: Konrad Bryk, Wojciech Ćwięka, Rafał Surdej (laureaci)

II edycja konkursu„First Step To Fields Medale-konkurs z matematyki o Puchar Rektora Politechniki Łódzkiej: drużyna w składzie: Konrad Bryk, Sebastian Busz, Krzysztof Cisło ,Wojciech Ćwięka, Rafał Surdej, Wojciech Trybulec (X miejsce)

XVII edycja Konkursu Wiedzy Technicznej „Sapere Aude - odważ się być mądrym”: Rafał Surdej Krzysztof Cisło (laureaci), Marcin Bober (finalista)

IV edycja Konkursu Chemicznego Trzech Wydziałów Politechniki Łódzkiej: Ireneusz Tomczyk (finalista)

LIV Ogólnopolski Konkurs Chemiczny im. prof. A. Swinarskiego: Ireneusz Tomczyk (finalista)

XXXIII Konkurs Chemiczny organizowany przez Wydział Chemiczny Politechniki Warszawskiej: Ireneusz Tomczyk (finalista)

XVIII Podkarpacki Konkurs Matematyczny im. F. Leji: Anna Kołc, Julia Trzaska (finalistki)

XXXIII Konkurs Matematyczny im. prof. J. Marszała: Mariola Cyran, Natalie Gąsiorek, Mateusz Bielecki, Katarzyna Rybak, Anna Kołc, Filip Jemioło, Filip Fedor (finaliści)

I Jagielloński Turniej Matematyczny: Julia Trzaska (finalistka)

Powszechny Internetowy Konkurs dla Uczniów Szkół Średnich – Matematyka zorganizowany przez wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej: Filip Fedor (finalista)

INNE:

Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności: Natalie Gąsiorek (II etap)

Konkurs Plastyczny Polska w Europejskiej Agencji Kosmicznej. „Mój nowy marsjański dom”: Aleksandra Bednarz (I miejsce)

XXVIII Podkarpacki Festiwal Piosenki „ŚPIEWAJ RAZEM Z NAMI”: Jan Szynal (III nagroda)

XI Wojewódzkim Konkursie kolędy i Pastorałki Obcojęzycznej: Jan Szynal (I m.)

Fotokonkurs HEJ NA KOŃ: Katarzyna Kagan (najlepsze zdjęcie sierpnia)

IV Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „DECYDUJĄCY MOMENT 2018”: Michał Krawiec (II miejsce)

Konkurs fotograficzny „Fotoszopa – Krajobraz w spadku”: Michał Krawiec (wyróżnienie)

Konkurs fotograficzny „TworzyMy dla Niepodległej”, XII edycja konkursu fotograficznego „Takie jest życie, taki jest świat” KARLINO 2018: Michał Krawiec (Prace na wystawie pokonkursowej)

te: 0.012s dbnc: 6 dbnq: 6