39-300 Mielec, ul. Żeromskiego 28
tel./fax 17 788 51 68, 17 788 51 69
e-mail: kopernik@powiat.mielec.pl

UWAGA! Ogłaszamy zapisy do III edycji szkolnego dwuetapowego konkursu leksykalno-gramatycznego z języka angielskiego "USE OF ENGLISH CHALLENGE". Pierwszy etap odbędzie się we wtorek, 27 lutego. Wszystkie zainteresowane osoby prosimy o zgłaszanie chęci uczestnictwa u swoich nauczycieli jezyka angielskiego lub bezpośrednio u organizatorek - pań Małgorzaty Schab i Eweliny Zielińskiej-Rajcy.

Zapisy na wymianę! Wyjazd 6 kwietnia, w piątek po Wielkanocy. Powrót 15 kwietnia.
Więcej informacji u p. Doroty Dzii.
więcej...

Spotkanie z absolwentem
30 stycznia 2018r. | Administrator

16 stycznia klasa 1c wraz z panią Lidią Głuszak, udała się do Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu na wystawę obrazów pana Tomasza Mrozowskiego. Na początku uczniowie zostali wprowadzeni w historię życia i twórczości artysty, a następnie oddali się kontemplacji sztuki, podziwiając obrazy. Wszystkim towarzyszyła atmosfera skupienia, zadumy i melancholii. Uczniowie mieli okazję poznać się nawzajem z nieco innej strony oraz wymienić poglądy na temat malarstwa.

Z kolei we wtorek, 23.01.2018r., klasy 1c i 2c wraz z panią Lidią Głuszak i panią Anną Lewandowską miały zaszczyt gościć samego autora wystawy – pana Tomasza Mrozowskiego – którego opowiadania niesłychanie przypadły do gustu wszystkim zgromadzonym. Opowieści autora wystawy wywołały w uczniach niemalże wszystkie emocje – od śmiechu aż po zadumę i skupienie.

W piątek, 26.01.2018r., klasy 1c i 2c wraz z panią Lidią Głuszak i panią Anną Lewandowską jeszcze raz wybrały się na wystawę obrazów pana Mrozowskiego. Tym razem było to jednak zupełnie inne przeżycie, gdyż o dziełach opowiadał sam ich autor. Uczniowie mieli okazję popatrzeć na obrazy z zupełnie innej perspektywy oraz poznać ich genezę, co wpłynęło na odbiór wystawy.

te: 0.010s dbnc: 6 dbnq: 6