39-300 Mielec, ul. Żeromskiego 28
tel./fax 17 788 51 68, 17 788 51 69
e-mail: kopernik@powiat.mielec.pl

UWAGA! Ogłaszamy zapisy do III edycji szkolnego dwuetapowego konkursu leksykalno-gramatycznego z języka angielskiego "USE OF ENGLISH CHALLENGE". Pierwszy etap odbędzie się we wtorek, 27 lutego. Wszystkie zainteresowane osoby prosimy o zgłaszanie chęci uczestnictwa u swoich nauczycieli jezyka angielskiego lub bezpośrednio u organizatorek - pań Małgorzaty Schab i Eweliny Zielińskiej-Rajcy.

Zapisy na wymianę! Wyjazd 6 kwietnia, w piątek po Wielkanocy. Powrót 15 kwietnia.
Więcej informacji u p. Doroty Dzii.
więcej...

Fascynujący Świat Roślin
8 czerwca 2017r. | Administrator

29 maja klasa IIf pod opieką pani Anny Piekarskiej i pani Agnieszki Czechury udała się do Nadleśnictwa Tuszyma. Celem wycieczki podobnie jak klasy IIc był udział w warsztatach terenowych ale już na innych powierzchniach dydaktycznych. Na początku klasa została zaproszona do siedziby nadleśnictwa, by wysłuchać wykładu o pracy leśniczych oraz funkcjonowaniu lasów państwowych. Następnie klasa została podzielona na cztery zespoły. Każdy zespół miał rozpoznać gatunki roślin i zwierząt na przydzielonych powierzchniach inwentaryzacyjnych 2 x 2m.

Jak się później okazało, nawet na tak małym obszarze, występuje duża różnorodność gatunkowa. Na zakończenie pracy w wiacie edukacyjnej odbyło się ognisko i podsumowanie pracy zespołów. Każdy zespół bardzo dobrze wywiązał się z powierzonego zadania i otrzymał upominki. To była bardzo ciekawa lekcja biologii na której klasa dowiedziała się jak funkcjonują lasy oraz jak trudną i wymagającą pracę wykonują leśnicy. Działania klasy IIc i klasy IIf wpisały się w kolejny realizowany przez Nadleśnictwo Międzynarodowy Projekt „Fascynujący Świat Roślin.”

Zobacz zdjęcia...

te: 0.010s dbnc: 6 dbnq: 6