39-300 Mielec, ul. Żeromskiego 28
tel./fax 17 788 51 68, 17 788 51 69
e-mail: kopernik@powiat.mielec.pl

REKRUTACJA 2020

WYBIERZ KLASĘ

sobota, 30 maja 2020r.
imieniny obchodzą m.in.: Bazyli i Jan
18 maja 2020r. | Administrator

Koniec roku szkolnego dla absolwentów to czas ostat­nich podsumowań oraz gromkich podziękowań za ich pracę i zaangażowanie na rzecz społeczności szkolnej. W czasie tradycyjnej akademii kończącej trzyletnią edukację w lice­um uczniowie osobiście odbierają okolicznościowe dyplomy i nagrody. W tym roku szkolnym zabrakło takiej uroczys­to­ści, dlatego pragniemy w wirtualny sposób wyróżnić tego­rocz­nych absolwentów „Kopernika”.

Czytaj więcej... »
14 maja 2020r. | Administrator

Zgodnie z zasadą, że w zdrowym ciele zdrowy duch, uczniowie „Kopernika” osiągają sukcesy na polu rywalizacji sportowej i wiedzy psychologicznej.

W tym roku szkolnym potwierdziły to uczennice klasy 3C: Julia Piskor, Anna Bednarz, Karolina Kokoszka, które zo­sta­ły finalistkami XI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Psy­cho­lo­gicznej, oraz Gabriela Torba (3F), która zajęła 5. miej­sce w Halowych Mistrzostwach Polski w Lekkiej A­tle­ty­ce.

Dodajmy, że rokrocznie drużynowo i indywidualnie u­cz­nio­wie naszej szkoły wracają z pucharami z rozgrywek w ramach Licealiady i innych imprez sportowych.

Finalistkom wiedzy psychologicznej i sportowcom ser­decz­nie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

12 maja 2020r. | Administrator

W obecnym roku szkolnym dużym osiągnięciem może pochwalić się Aleksandra Snuzik, uczennica klasy 3F, która uzyskała tytuły finalistki XXXIII Olimpiady Wiedzy Eko­no­micz­nej oraz XV edycji Olimpiady Przedsiębiorczości.

Gratulujemy sukcesu i życzymy zrealizowania wszyst­kich planów związanych z karierą naukową!

11 maja 2020r. | Administrator

Krzysztof Naprawa, uczeń klasy 3B, został finalistą L Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Krzysztof uzy­skał prawo do zwolnienia z pisania egzaminu maturalnego z języka polskiego, a tym samym 100% wynik z matury z tego przedmiotu na poziomie podstawowym i roz­sze­rzonym. Gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych o­siąg­nięć w dalszej edukacji!

11 maja 2020r. | Administrator

Rokrocznie duża grupa uczniów „Kopernika” bierze u­dział w różnych olimpiadach i konkursach promujących wie­dzę i umiejętności z przedmiotów ścisłych. W tym roku szkol­nym po laury sięgnęli uczniowie klas trzecich.

Finalistami Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH zo­sta­li: Norbert Roczniak (3B) z matematyki oraz Filip Je­mio­ło (3A) z fizyki. Matematyczny sukces odnotowała Anna Kołc (3C), uzyskując tytuł finalisty III Jagiellońskiego Tur­nie­ju Matematycznego. W IX edycji konkursu „First Step To Nobel Prize” (e-konkurs z fizyki o Puchar Rektora Po­li­tech­niki Łódzkiej) tytuły finalisty uzyskali: Karol Głogowski (3A), Filip Jemioło (3A) i Jakub Surdej (3B).

Wszystkim finalistom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

24 kwietnia 2020r. | Administrator

Zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2019/2020 dziś przypada ostatni dzień nauki dla uczniów klas trzecich. Po raz pierwszy w historii naszej szkoły nie dane nam było pożegnać absolwentów tak, jak żegnaliśmy każdy rocznik „Kopernika”.

Jednak drodzy Absolwenci nie martwcie się, świa­dec­twa wydrukowane czekają na Was, a matura została prze­su­nię­ta na czerwcowe dni.

Dziękujemy, że byliście z nami, gratulujemy ukoń­cze­nia liceum i życzymy sukcesów na maturze, dostania się na wymarzone studia i szczęścia w życiu osobistym!

10 kwietnia 2020r. | TK

1 kwietnia na Facebooku naszej szkoły został rozstrzygnięty konkurs z okazji pierwszego dnia wiosny. Organizatorem konkursu był Samorząd Uczniowski. Do rywalizacji zgłosiły się uczennice klasy 1B: Martyna Gaj oraz Magdalena Naróg. Zostały nagrodzone voucherem platformy Netflix w wysokości 60zł, dzięki czemu nie będą się nudzić w tym trudnym dla nas wszystkich czasie. Gratulujemy!

te: 0.038s dbnc: 5 dbnq: 7