39-300 Mielec, ul. Żeromskiego 28
tel./fax 17 788 51 68, 17 788 51 69
e-mail: kopernik@powiat.mielec.pl
niedziela, 8 grudnia 2019r.
imieniny obchodzą m.in.: Apollo i Boguwola
6 grudnia 2019r. | TK

Tradycyjnie, jak co roku 6 grudnia, w naszej szkole pojawił się niezwykły gość, Święty Mikołaj. To znak, że byliśmy grzeczni i zasłużyliśmy na miłą niespodziankę. Święty Mikołaj witał uczniów oraz nauczycieli przy wejściu do szkoły i obdarowywał słodkim podarunkiem. Ten długo wyczekiwany gość sprawił, że dzień był wyjątkowy, pełen radości, życzliwości i uśmiechu.

5 grudnia 2019r. | TK

4 grudnia w auli III LO im. K.C. Norwida w Rzeszowie odbyła się uroczysta gala, podczas której wręczono nagrody za najlepsze wiersze i opowiadania nadesłane na XXVII edycję Rzeszowskich Dni Kultury Szkolnej. Jedyną laureatką z regionu mieleckiego była uczennica naszej szkoły, Amelia Dudek (I E), zdobywczyni III miejsca w kategorii: tekst prozatorski.

Czytaj więcej... »
4 grudnia 2019r. | TK

3 grudnia w I Liceum Ogólnokształcącym w Dębicy odbył się Finał Wojewódzki Licealiady w szachach drużynowych, w którym rywalizowało aż dwanaście drużyn z Podkarpacia. Uczniowie naszej szkoły po wielogodzinnych zmaganiach zajęli czwarte miejsce w województwie! W składzie reprezentacji Kopernika zagrali niezawodni: Tomasz Łachut, Asia Święch, Gabrysia Należna, Paulina Należna oraz Karol Burdzy. Gratulujemy!

1 grudnia 2019r. | TK

30 listopada o godzinie 18.00 w Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu odbyła się premiera spektaklu „Upiór w operze”. Wśród wykonawców tego niezwykłego widowiska muzycznegoznalazło się sześcioro uczniów naszej szkoły. Są to: Katarzyna Grabowska z kl. IIIA, Julia Kicińska z kl. IIE, Emilia Witek z kl. IEg, Paulina Hyla z kl. IA,Mateusz Hyla z kl. IB oraz Natalia Porębska z kl. IAg.

Czytaj więcej... »
30 listopada 2019r. | TK

Segregacja odpadów jest już dla wielu osób oczywistą koniecznością.Warto zatem także w szkole podjąć działania, dzięki którym zniwelujemy nasz negatywny wpływ na środowisko. Aby upowszechniać dobre nawyki, nasze liceum zostało wyposażone w kosze do segregacji śmieci. Pojemniki zostały umieszczone na szkolnych korytarzach w miejscach dostępnych dla wszystkich uczniów.

Czytaj więcej... »
29 listopada 2019r. | TK

Nasz uczeń, Łukasz Szantula z klasy III E, znalazł się w gronie trzydziestu trzech młodych ludzi z Podkarpacia, którzy zostali powołani na radnych Młodzieżowego Sejmiku Województwa Podkarpackiego. Uroczyste wręczenie aktu powołania odbyło się 26 listopada 2019 r. w Urzędzie Marszałkowskim. Kadencja młodzieżowego sejmiku potrwa dwa lata.

Czytaj więcej... »
28 listopada 2019r. | TK

26 listopada uczniowie z klas ID oraz IF uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Krakowa. Program obejmował zwiedzanie ZOO w Parku Wolskim oraz udział w niezapomnianych pokazach chemicznych na wydziale chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego pt. „Chemik na miejscu zbrodni”.

Czytaj więcej... »
te: 0.023s dbnc: 5 dbnq: 7