39-300 Mielec, ul. Żeromskiego 28
tel./fax 17 788 51 68, 17 788 51 69
e-mail: kopernik@powiat.mielec.pl
wtorek, 22 sierpnia 2017r.
imieniny obchodzą m.in.: Hipolit i Namysław
23 czerwca 2017r. | Administrator

23 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Pan dyrektor Zbigniew Rzeźnik podsumował mijający rok, a wyróżniający się uczniowie otrzymali książki i dyplomy. W tym roku była to wyjątkowo długa lista nagrodzonych, w tym spora grupa uczniów ze 100% frekwencją. Wszystkim wyróżnionym uczniom i opiekunom laureatów i finalistów różnych olimpiad i konkursów gratulujemy! Oprawę artystyczną przygotowała klasa 2b. Uroczystość uświetnił Chór Christian-Ernst-Gymnasium z Erlangen pod dyrekcją Philippa Bartha i Juliana Bobe. Wszystkim uczniom i pracownikom szkoły życzymy słonecznych i bezpiecznych wakacji!

Zdjęcia...

22 czerwca 2017r. | Administrator

21 czerwca odbył się tradycyjny w naszej szkole Dzień Sportu. Gry zespołowe, konkurencje indywidualne i w parach, zręcznościowe i wytrzymałościowe, pełne emocji i niezapomnianych wrażeń. Każdy mógł znaleźć jakąś konkurencję i w niej spróbować swoich sił. Zawodom sportowym towarzyszyła muzyka, na zgłodniałych czekały smakowite kiełbaski oraz „niebo w gębie”, czyli zdrowa żywność. Dzień Sportu to nie tylko rywalizacja, to przede wszystkim super zabawa, integracja społeczności szkolnej lub klasowej i okazja do zdobycia jakże cennych „Koperników”, które można było wymienić na fantastyczne nagrody.

Czytaj więcej... »
22 czerwca 2017r. | Administrator

21 czerwca odbył się niezwykły koncert symfoniczny w kościele św. Piotra i Pawła w Krakowie przy ulicy Grodzkiej. Wykonawcami były chóry z: naszej szkoły oraz zaprzyjaźnionego Christian-Ernst-Gymnasium z Erlangen, Chór CHOPINADA Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Krakowie, Chór i Orkiestra Symfoniczna Szkoły Muzycznej im. St. Wiechowicza w Krakowie. W tym niezwykłym miejscu, perle architektury barokowej, Chór II LO pod dyrekcją pana Antoniego Stańczyka wykonał „Nobody Knows the Trouble” oraz „Joshua Fit the Battle of Jericho”.

Czytaj więcej... »
21 czerwca 2017r. | Administrator

Michał Krawiec z klasy 1C otrzymał nagrodę specjalną podczas XVIII Ogólnopolskiej Wystawy Fotografii Dzieci i Młodzieży – Białystok 2017. Konkurs od lat cieszy się niezwykłym prestiżem – świadczy o tym m.in. patronat Ministra Edukacji Narodowej. Michał Krawiec od września jest uczniem II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Mielcu. Fotografią zainteresował się podczas nauki w gimnazjum. Obecnie kontynuuje pracę twórczą pod okiem nauczyciela i zarazem opiekuna artystycznego – dr. Antoniego Stańczyka.

Czytaj więcej... »
20 czerwca 2017r. | Administrator

20 czerwca w sali widowiskowej SCK odbyło się rozstrzygnięcie plebiscytu „Belfer the Best’ia 2017. Każda szkoła prowadzona przez Starostwo Powiatowe w Mielcu nominowała do konkursu nauczycieli w trzech kategoriach: Wychowawca, Dydaktyk, Twórca sukcesu. Statuetka BELFER THE BEST’ia 2017 w kategorii Nauczyciel Twórca sukcesu trafiła do pana Antoniego Stańczyka. Wszystkim nauczycielom wyróżnionym i nominowanym gratulujemy i życzymy wielu sukcesów!

Zobacz zdjęcia...

te: 0.017s dbnc: 5 dbnq: 7