39-300 Mielec, ul. Żeromskiego 28
tel./fax 17 788 51 68, 17 788 51 69
e-mail: kopernik@powiat.mielec.pl

UWAGA! Ogłaszamy zapisy do III edycji szkolnego dwuetapowego konkursu leksykalno-gramatycznego z języka angielskiego "USE OF ENGLISH CHALLENGE". Pierwszy etap odbędzie się we wtorek, 27 lutego. Wszystkie zainteresowane osoby prosimy o zgłaszanie chęci uczestnictwa u swoich nauczycieli jezyka angielskiego lub bezpośrednio u organizatorek - pań Małgorzaty Schab i Eweliny Zielińskiej-Rajcy.

Zapisy na wymianę! Wyjazd 6 kwietnia, w piątek po Wielkanocy. Powrót 15 kwietnia.
Więcej informacji u p. Doroty Dzii.
więcej...

piątek, 23 lutego 2018r.
imieniny obchodzą m.in.: Polikarp i Montan
22 lutego 2018r. | Administrator

22 stycznia odbyły się w naszej szkole wybory przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Wszyscy uczniowie mieli okazję zapoznać się z programem wyborczym kandydatów podczas wczorajszej debaty. Dziś uprawnieni do głosowania oddali swój głos na jednego z nich. Zdecydowaną większością głosów wybory wygrała i została przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego Weronika Cisińska z klasy 2b. Tomasz Skop (2b) został wiceprzewodniczącym SU. Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów!

21 lutego 2018r. | Administrator

Dzisiaj, 21.02.2018, podczas długiej przerwy, mieliśmy przyjemność uczestniczyć w debacie kandydatów na przewodniczącego SU: Weroniki Cisińskiej i Tomasza Skopa z klasy IIb. Jesteśmy pod wrażeniem profesjonalnego przygotowania i przeprowadzenia debaty. Zarówno Weronika jak i Tomasz przedstawili swoje programy i zachęcili uczniów II LO do głosowania! Wybory już jutro! Trzymamy kciuki! Powodzenia!

 

Czytaj więcej... »
21 lutego 2018r. | Administrator

13 i 14 stycznia 2018 roku szkolny chór II Liceum Ogólnokształcącego wyjechał do Lwowa, aby dać Polakom mieszkającym w tym mieście koncert kolęd i pastorałek. Zostaliśmy zaproszeni przez wikarego bazyliki archikatedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we Lwowie, ks. dr Krzysztofa Szeblę, który okazał się mielczaninem. 14 stycznia w niedzielę chór asystował we mszy świętej o godzinie 13, a po mszy dał koncert we wspaniałym wnętrzu bazyliki.

 

Czytaj więcej... »
21 lutego 2018r. | Administrator

Informujemy, że w naszej szkole zakończyła się zbiórka na rzecz „Góry grosza”. Przez ostatnie ponad 2 miesiące uczniowe zbierali drobne pieniądze, aby wesprzeć akcję organizacji Towarzystwo Nasz Dom. Największą kwotę udało się uzbierać klasie 1e, na drugim miejscu znalazła się klasa 1c, a miejsce trzecie zajęła klasa 3b. Cała szkoła zebrała razem 1178,65zł, co jest naprawdę sporą sumą! Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły dziękujemy za hojność, a klasie 2b za przeprowadzenie całej akcji. Liczymy na tak wielkie zaangażowanie również podczas kolejnej edycji.

19 lutego 2018r. | Administrator

14 lutego, jak co roku, w II LO królował kolor czerwony. Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową, a redakcja gazetki "SoS" zaserwowała kolejny numer szkolnego czasopisma. Ten dzień stał się szczególną okazją do wyrażania sympatii, uczuć - także chrześcijańskiej miłości bliźniego.

 

 

Czytaj więcej... »
te: 0.019s dbnc: 5 dbnq: 7