39-300 Mielec, ul. Żeromskiego 28
tel./fax 17 788 51 68, 17 788 51 69
e-mail: kopernik@powiat.mielec.pl
środa, 18 października 2017r.
imieniny obchodzą m.in.: Piotr i Łukasz
16 października 2017r. | Administrator

Za nami kolejna odsłona kiermaszu zdrowej żywności w naszej szkole. Tym razem klasa 2C przygotowała Dzień Dyni. Na smakoszy czekały m.in. słodkie babeczki, naleśniki, placki dyniowe czy sałatka. Dzień Dyni odbył się w piątek 13 października. Kolorowe potrawy cieszyły się ogromną popularnością nie tylko wśród uczniów, ale również pracowników szkoły, którzy zgodnie chwalili wykonanie posiłków. W sumie sprzedano około 500 potraw.

Zobacz zdjęcia...

12 października 2017r. | Administrator

W dniach od 29 września do 7 października gościliśmy grupę niemieckiej młodzieży ze szkoły partnerskiej w Erlangen. Tym razem przyjechało 25 uczniów - niektórzy już po raz drugi lub trzeci - oraz 3 nauczycieli. W tym roku uczniowie zwiedzali Kazimierz Dolny, Majdanek i Lublin, a w ostatnim dniu także Kraków. W czwartek 5 października z okazji 25. lat istnienia wymiany dyrektorzy obu szkół – panowie Zbigniew Rzeźnik i Thomas Kellner ponownie podpisali porozumienie o współpracy.

 

Czytaj więcej... »
12 października 2017r. | Administrator

11 października na stadionie lekkoatletycznym Stali Mielec odbyła się Rejonowa Licealiada w Sztafetowych Biegach Przełajowych, w których reprezentacja dziewcząt z naszej szkoły zajęła I miejsce i awansowała do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się w Krośnie.

Nasze liceum reprezentowały: Patrycja Dyjak, Julia Bugaj, Patrycja Winiarz, Maria Mol, Gabriela Torba, Julia Tułacz, Alicja Dolot, Julia Tyniec, Anna Ździebło, Adrianna Jabłońska i Joanna Naprawa.

Czytaj więcej... »
11 października 2017r. | Administrator

W murach naszej szkoły gościliśmy wolontariusza Międzynarodowego Wolontariatu Don Bosco – Alberta Szałdę, naszego absolwenta, a dziś studenta Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Albert od czerwca do września 2017 r. był w Zambii na tzw. misji krótkoterminowej, pomagając salezjanom w pracy z chłopcami w miejscowości Kazembe. Do wyjazdu przygotowywał się przez roczną formację w Salezjańskim Ośrodku Misyjnym w Warszawie, gdzie poznawał m.in. charyzmat księdza Bosco, zwyczaje afrykańskie i charakter pracy wolontariusza. Dziękujemy Albertowi za spotkanie i życzymy wielu sukcesów!

10 października 2017r. | Administrator

Z przyjemnością informujemy, że Stypendium Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2017/2018 otrzymała uczennica klasy 3c - Agnieszka Grzyb. Stypendium Ministra Właściwego do spraw Oświaty i Wychowania otrzymał Michał Kilian - nasz absolwent!!! Stypendystom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

te: 0.040s dbnc: 5 dbnq: 7