39-300 Mielec, ul. Żeromskiego 28
tel./fax 17 788 51 68, 17 788 51 69
e-mail: kopernik@powiat.mielec.pl
wtorek, 12 grudnia 2017r.
imieniny obchodzą m.in.: Paramon i Adelajda
11 grudnia 2017r. | Administrator

Pod takim hasłem 11 grudnia 2017 r. pełna niezwykłych pomysłów klasa IIc pod opieką pani Anny Lewandowskiej zorganizowała dzień zdrowej żywności – tym razem promując wartości buraka. Mogliśmy skosztować barszczu czerwonego, buraczanego brownie i smoothie, pierniczków i wielu innych smakołyków. Gratulujemy pomysłu i kreatywności, i czekamy na następne niespodzianki „ciągle głodnej klasy IIc”

6 grudnia 2017r. | Administrator

Jak co roku, i tego ranka przywitał wszystkich przy wejściu do szkoły Św. Mikołaj. Swoim pięknym strojem (czerwone buty!), słodyczami, uśmiechem i dobrym słowem wprowadził nas w czarowną moc i magię nadchodzących świąt. Z tej okazji obdarowujemy się nawzajem prezentami lub chociażby serdecznością. Dziękujemy Ci Mikołaju za Twoje odwiedziny. Znak to, że byliśmy w tym roku bardzo grzeczni ;).

6 grudnia 2017r. | Administrator

28 listopada uczniowie klasy 2a wraz z grupą uczniów klasy 2f udali się do Krakowa na warsztaty językowe przygotowane przez Europejski Program Edukacyjny - Nauka Bez Granic (Learning Without Borders). Warsztaty podzielone były na dwie części. Na pierwszej z nich zatytułowanej ‘International English’ młodzież poznała różne odmiany języka angielskiego np: Pidgin używany przez mieszkańców Nigerii oraz Singlish używany w Singapurze. Niektóre słowa brzmiały naprawdę egzotycznie. Na drugiej części warsztatów pt. ‘How to sound like a native speaker’ uczniowie poznali tajniki poprawnej wymowy i mieli możliwość przekonać się jak istotna jest umiejętność rozróżniania poszczególnych dźwięków i odpowiednie akcentowanie sylab.

Czytaj więcej... »
2 grudnia 2017r. | Administrator

W listopadzie w naszej szkole odbyło się zupełnie wyjątkowe spotkanie. Na specjalne zaproszenie uczniów klasy 2a do II LO przyjechały wolontariuszki fundacji Mam Marzenie z Rzeszowa. Panie Magda i Paulina wyjaśniły na czym polega idea wolontariatu i dlaczego warto spełniać marzenia chorych terminalnie dzieci - podopiecznych fundacji. Co niezwykle cieszy, natychmiast zapadła decyzja o adoptowaniu przez naszych uczniów dziecięcego marzenia. Wspólnie wybrano marzenie 5-letniego Szymona, który chciałby pojechać do Bałtowa i z bliska zobaczyć "prawdziwe" dinozaury.

Czytaj więcej... »
28 listopada 2017r. | Administrator

W ubiegłym tygodniu, z inicjatywy Funduszu Kulturalno-Charytatywnego im. Adama Chmielowskiego, uczennica klasy Ie Kalina Rokosz została uhonorowana stypendium Albertusa. Kalina jest laureatką konkursów recytatorskich, sukcesów literackich, autorką wierszy, wokalistką i członkinią Zespołu Muzyki Dawnej Hortus Musicus. Stypendium jest uznaniem dla jej pracy jako młodej twórczyni kultury. Gratulujemy.

Czytaj więcej... »
te: 0.022s dbnc: 5 dbnq: 7