39-300 Mielec, ul. Żeromskiego 28
tel./fax 17 788 51 68, 17 788 51 69
e-mail: kopernik@powiat.mielec.pl

sobota, 23 czerwca 2018r.
imieniny obchodzą m.in.: Anna i Agrypina
22 czerwca 2018r. | Administrator

21 czerwca w sali widowiskowej SCK odbyło się rozstrzygnięcie plebiscytu „Belfer the Best’ia 2018". Każda szkoła prowadzona przez Starostwo Powiatowe w Mielcu nominowała do konkursu nauczycieli w trzech kategoriach: Wychowawca, Dydaktyk, Twórca sukcesu. Statuetka BEL­FER THE BEST’ia 2018 w kategorii Nauczyciel Dydaktyk trafiła do pana Alfreda Ortyla.

 

Czytaj więcej... »
22 czerwca 2018r. | Administrator

21 czerwca w SCK odbyło się uroczyste podsumo­wanie XVIII edycji konkursu „Komputer dla najlepszego”, którego organizatorem jest Starostwo Powiatowe w Mielcu. Podczas uroczystości nagrody odebrali uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z powiatu mieleckiego. Nagrodę głów­ną, czyli „Komputer dla najlepszego” otrzymał absolwent „Kopernika” Ireneusz Tomczyk.

 

Czytaj więcej... »
21 czerwca 2018r. | Administrator

20 czerwca odbył się tradycyjny w naszej szkole Dzień Sportu, czyli gry zespołowe, konkurencje indywidualne i w parach, zręcznościowe i wytrzymałościowe. Każdy mógł znaleźć jakąś konkurencję i w niej spróbować swoich sił. W tym roku nowością była bitwa na „twistery”, czyli łamańce językowe #ttbattle oraz budzący niesamowite emocje water slide.

 

Czytaj więcej... »
21 czerwca 2018r. | Administrator

Od kilku dni na parterze naszej szkoły można po­dzi­wiać piękno polskiej przyrody uchwycone obiektywem Tomasza Bernata z klasy IF. Tomka fascynuje przede wszystkim świat ptaków. To bardzo wdzięczny dla fotografa temat ze względu na bogactwo gatunków i kolorów, ale wymagający niesamowitej cierpliwości, super obiektywu iszczęścia, aby uchwycić ulotną chwilę.

 

Czytaj więcej... »
20 czerwca 2018r. | Administrator

Jak wiadomo, projekty językowe prowadzone przez Europejski Program Edukacyjny ‘Nauka Bez Granic’ cieszą się dużą popularnością wśród uczniów naszej szkoły. Tym razem, w dniu 14 czerwca, klasy 2f i 1c wraz z opiekunami p. Małgorzatą Schab i Eweliną Zielińską-Rajcą, uczest­ni­czyły w warsztatach dotyczących symboli Stanów Zjedno­czonych oraz amerykańskich legend i mitów.

 

Czytaj więcej... »
14 czerwca 2018r. | Administrator

W dniach 4 – 7 czerwca uczniowie Kopernika wzięli udział w wyjątkowej wyprawie na Ukrainę, szlakiem II Brygady Legionów Polskich. Całe przedsięwzięcie poprzedzone było warsztatami kulturalno-historycznymi, które miały przygotować uczniów do wyjazdu pod względem merytorycznym. Pomysł przejścia szlakiem II tzw. Żelaznej Brygady gen. Józefa Hallera zrodził się z chęci uczczenia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Czytaj więcej... »
13 czerwca 2018r. | Administrator

12 czerwca odbył się VI Międzypowiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych zorganizowany przez Liceum Ogólno­kształcące im. Ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Staszo­wie. Miło nam poinformować, że uczennica klasy 1d Mar­tyna Kulawiec została jego zwyciężczynią. Martyna wygrała m.in. tablet oraz bardzo ciekawe książki. Nasze Gratulacje!

Czytaj więcej... »
te: 0.022s dbnc: 5 dbnq: 7